Чи має право громадянин резидент переміщувати через митний кордон України готівку у сумі що перевищує 10000 євро



Чи має право громадянин резидент переміщувати через митний кордон України готівку у сумі що перевищує 10000 євро

Чи має право громадянин-резидент переміщувати через митний кордон України готівку у сумі, що перевищує 10000 євро, якщо документ про зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах) оформлено на іншого громадянина, але є нотаріально завірене доручення або інший документ на право переміщення зазначеної суми готівки?

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 214.01

Коротка:

Фізична особа — резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), які були відкриті виключно на ім’я такої фізичної особи -резидента.

Повна:

Згідно з частиною третьою ст. 197 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.


Відповідно до п. 2 глави 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 27.08.2008 № 148, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 за № 520/15211 зі змінами та доповненнями, фізична особа — резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо така мала місце, виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Строк дії таких документів становить 90 календарних днів починаючи з дня зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах).

При цьому главою 3 розд. IV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 № 174, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25.06.2011 за № 790/19528 зі змінами і доповненнями, встановлено, зокрема, наступне:

банк (філія, відділення) видає з операційної каси готівку національної валюти за такими видатковими касовими документами:

за грошовим чеком – юридичним особам, їх відокремленим підрозділам, а також фізичним особам-підприємцям;

за заявою на видачу готівки – фізичним особам з поточних, вкладних (депозитних) рахунків та фізичним і юридичним особам переказ без відкриття рахунку (з представленням юридичною особою довіреності на уповноважену особу), за операціями з клієнтами (видача кредиту, відшкодування сумнівних банкнот, які за результатами дослідження визнані справжніми, інше);

за документом на отримання переказу готівкою в національній валюті, установленим відповідною платіжною системою, – фізичним і юридичним особам (з представленням юридичною особою довіреності на уповноважену особу).

Банк (філія, відділення) здійснює видачу з операційної каси готівки іноземної валюти за такими видатковими касовими документами:

за заявою на видачу готівки – юридичним особам, їх відокремленим підрозділам, а також фізичним особам — підприємцям з їх поточних рахунків на цілі, передбачені нормативно-правовими актами; фізичним особам з їх поточних, вкладних (депозитних) рахунків та переказу без відкриття рахунку, а також за операціями з відшкодування банкнот іноземної валюти, прийнятих на інкасо;

за документами на отримання переказу в готівковій формі, установленими відповідною платіжною системою, – фізичним особам.

Крім видаткового касового документа, документом, що підтверджує зняття коштів з рахунків банків, може бути довідка банку, складена в довільній формі.

Ввезення готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття коштів з рахунків іноземних банків (фінансових установ), що складені в довільній формі.

При цьому необхідно враховувати, що особа здійснює ввезення/вивезення саме тієї валюти, яка зазначена в документі банку (фінансової установи).

Враховуючи викладене, фізична особа — резидент має право переміщувати через митний кордон України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), які були відкриті виключно на ім’я такої фізичної особи -резидента.

З інформаційних ресурсів Інтернету: http://zir.sfs.gov.ua/

Джерело




Оставьте комментарий