Протягом якого періоду діяло обмеження щодо експорту вивезення металобрухту виключно спеціалізованими металургійними переробними підприємствами на яких виготовлені такі товари?



Протягом якого періоду діяло обмеження щодо експорту вивезення металобрухту виключно спеціалізованими металургійними переробними підприємствами на яких виготовлені такі товари?

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 212.07

Коротка та повна відповіді ідентичні.


Відповідно до ст. 1 Закону України від 05 травня 1999 року № 619-XIV «Про металобрухт» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 619) до металобрухту відносяться непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів і їх сплавів.

Статтею 9 Закону № 619 встановлено, що протягом 9 років з дня набрання чинності Законом України від 13 грудня 2006 року № 441-V «Про ставки вивізного (експортного) мита на брухт легованих чорних металів, брухт кольорових металів та напівфабрикати з їх використанням» (далі – Закон № 441) експорт (вивезення) металобрухту здійснюється тільки спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, на яких виготовлені такі товари, за наявності експортного сертифіката якості.

Датою набрання чинності Законом № 441 є дата вступу України до Світової організації торгівлі (16.05.2008).

Тобто відлік зазначеного вище дев’ятирічного строку щодо здійснення експорту (вивезення) металобрухту виключно спеціалізованими металургійними переробними підприємствами почався з набранням чинності Законом № 441 (16.05.2008) та втратив чинність у 2017 році (після 16.05.2017).

З інформаційних ресурсів Інтернету: http://zir.sfs.gov.ua/

Джерело




Оставьте комментарий